plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Bielsko-Biała i Beskidy w weekend w Ustce

Wszystko w ramach imprezy „Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce”, która ma wypromować największe atrakcje turystyczne tego górskiego regionu wśród turystów przebywających na urlopie nad morzem.

Zabawa na usteckiej promenadzie i plaży potrwa przez całą sobotę i niedzielę. Najważniejszym wydarzeniem będzie sobotni IX Międzynarodowy Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy. Zawody są otwarte. Wszyscy amatorzy aktywnego wypoczynku będą mogli zapisywać się do udziału w turnieju od godz. 8.30, a rozgrywki potrwają od godz. 10.00 do 18.30. Zwycięzcy, oprócz pucharu otrzymają nagrody niespodzianki.

Oprócz koncertów i turnieju plażowego zaplanowano także m.in. prezentacje rękodzieła ludowego oraz wystawę fotograficzną „10 lat euroregionu Beskidy”. W specjalnych punktach będzie można dostać za darmo materiały prezentujące największe atrakcje Bielska-Białej i okolicy.

Podczas imprezy w Ustce, Bielsko-Biała chce przede wszystkim zaprezentować swój potencjał turystyczny. Miasto to liczy około 180 tys. mieszkańców i jest położone na południu województwa śląskiego u stóp Beskidów: Śląskiego i Małego. Za sprawą wspaniałych zabytków architektury neorenesansowej i secesyjnej określane jest jako „Mały Wiedeń”. W granicach miasta znajduje się aż 17 szczytów górskich, w tym najpopularniejsze: Szyndzielnia (1028 m n.p.m.), na którą prowadzi nowoczesna kolej gondolowa, Klimczok (1117 m n.p.m.) oraz Dębowiec (536 m n.p.m.).

Oprócz licznych tras pieszych, zimą na wielu szczytach oraz ich stokach można korzystać z rozbudowanej infrastruktury narciarskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie Bielska-Białej znajduje się aż pięć cennych kompleksów przyrodniczych – rezerwaty „Cygański Las”, „Stok Szyndzielni” i „Dolina Wapienicy” oraz parki krajobrazowe Beskidu Śląskiego i Małego. Wszędzie można dojechać zaledwie w ciągu kilkunastu minut komunikacją miejską. Organizatorem imprezy „Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce” jest Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Wydziałem Promocji Urzędu Miasta Ustka.