plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Bezpłatny kurs u Jana Kochanowskiego

Kurs będzie składał się z 4 spotkań, podczas których uczestnicy zajęć, będą mieli okazję poznać obsługę i funkcje kalkulatora graficznego. Program warsztatów został opracowany tak, aby przedstawiał zastosowanie tego urządzenia w pracy dydaktycznej jak i tej związanej z rachunkami czy bankowością.

Kalkulatory graficzne, to w praktyce minikomputery matematyczne. Z racji tego, że posiadają szereg funkcji obliczeniowych i graficznych, stanowią ciekawą alternatywę dla komputerów choćby w nauczeniu matematyki. Badania dowodzą, że stosowanie nowoczesnych technologii w dydaktyce znacznie poprawia wyniki uczniów, dla których jest to bardziej atrakcyjna forma zajęć niż zazwyczaj – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

Uczestnicy zainteresowani obliczeniami finansowymi, dowiedzą się jak przy pomocy kalkulatora graficznego obliczyć m.in. raty, podatki oraz lokaty długo i krótkoterminowe.

Jednym z organizatorów kursu jest Instytut Matematyki Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie będą prowadzone wszystkie zajęcia. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych odbędzie się 24 lutego.

Więcej informacji na: www.kalkulatory.pl

O firmie CASIO

Casio – to światowy lider w produkcji nowoczesnych kalkulatorów.
Ideą funkcjonowania firmy Casio na rynku jest aktywny udział w życiu społeczeństwa głównie poprzez wspieranie badań edukacyjnych w zakresie stosowania nowych technologii w nauczaniu.
Na przestrzeni ponad 41 lat obecności na światowym rynku elektroniki użytkowej, firma sprzedała ponad miliard kalkulatorów na całym świecie. Dystrybutorem kalkulatorów Casio na Polskę jest firma ZIBI S.A.