plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Baśniowy Weekend w Świętokrzyskiem

Jedno z najmniejszych polskich województw zadbało o największą liczbę atrakcji na nadchodzący długi weekend. Rodzice i ich pociechy będą mogli skorzystać z różnorodnych propozycji regionu – kulturalnych, rekreacyjnych i rodem ze średniowiecza – wszystkie w baśniowym klimacie.

1 maja w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie odbędzie się Zjazd Postaci Bajkowych. Obowiązki gospodarza imprezy będzie pełnił Koziołek Matołek, a wśród zaproszonych gości nie zabraknie Królewny Śnieżki, Kubusia Puchatka i wielu innych bohaterów europejskich bajek. Dla najmłodszych odwiedzających przewidziano występ iluzjonisty, mini bal, konkursy i warsztaty plastyczne. W strefie księżniczek dziewczynki będą mogły uszyć sobie suknię na bal, a w strefie detektywów chłopcy nauczą się jak szyfrować wiadomości. Z kolei w pierwszą niedzielę maja Pacanowem zawładnie komiks. Podczas Dziecięcych Spotkań z Komiksem zaproszeni rysownicy, wśród nich Szarlota Pawel, stoczą pojedynek na ołówki i podejmą próbę stworzenia najdłuższej rysunkowej opowieści świata.

Prehistoryczne atrakcje tradycyjnie przygotował JuraPark w Bałtowie, główny punkt na „Szlaku Żółwia i Dinozaura”. Dla małych archeologów przewidziano kilka stanowisk paleontologicznych, gdzie będą mogli samodzielnie dokonywać prawdziwych odkryć. Po spotkaniu z prehistorycznymi gadami rodzice i dzieci będą mogli zasiąść wygodnie w fotelach nowo otwartego kina 5D. Prócz trójwymiarowego obrazu doświadczą innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, dotykowych, zapachowych, które przemienią ich w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.

Wizyta w Chęcinach będzie okazją do magicznej podróży w przeszłość. Organizowany 2 maja Jarmark Chęciński jest próbą odtworzenia atmosfery średniowiecznych widowisk jarmarcznych. Odwiedzający, przez kilka godzin, będą mogli uczestniczyć w codziennym życiu miasteczka sprzed wieków. O kulturalne atrakcje zadbał także Sandomierz organizując Festiwal Filmów Niezwykłych. Dla rodziców przygotowano plenerowe pokazy światowego kina niezależnego, natomiast na dzieci przez cały weekend czekają spotkania z animacją i liczne warsztaty.

Więcej majowych propozycji oraz szczegółowy program poszczególnych wydarzeń weekendowych można znaleźć na www.swietokrzyskie.travel.