plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Bałtów polską stolicą questingu

W ciągu roku powstanie 20 questów (nieoznakowanych w terenie szlaków), które zostaną przygotowane przez mieszkańców Bałtowa – właścicieli gospodarstw agroturystycznych i młodzież zrzeszoną w Klubie ‘Bałtek’. Na zakończenie najlepsze questy zostaną wydane w formie albumu kolekcjonerskiego.

Podjęcie wysiłku w kierunku stworzenia questów sprawi, że gospodarstwa agroturystyczne w Bałtowie, będą mogły zaproponować turyście własne atrakcje, co nieczęsto wchodzi w skład takich ofert – mówi Jarosław Kuba, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów „Bałt”.

Na turystycznej mapie Polski pojawi się więc produkt, który ma szansę stać się atrakcją dla turystów. I to nieszablonową. Będzie także inspiracją dla innych, jak tych turystów przyciągnąć. Tym bardziej, że na taką skalę nikt jeszcze w naszym kraju tego nie robił – podkreśla Jarosław Kuba. Urozmaicony teren znakomicie nadaje się do tworzenia ścieżek tematycznych wokół tropów dinozaurów, jaskiń, ciekawej roślinności, układu wodnego czy zabytków – dodaje i zaznacza, że z amerykańskich doświadczeń wynika, iż questing jest znakomitą formą edukacji i promocji regionu.

Aby jednak cały projekt „Bałtów – polską stolicą questingu” zakończył się sukcesem, niezbędna jest wiedza merytoryczna. Dlatego jego uczestnicy wezmą udział w cyklu warsztatów, prowadzonych przez ekspertów z agencji Planet PR. Podczas szkoleń dowiedzą się co to jest questing, na co zwracać uwagę podczas tworzenia ścieżek, gdzie szukać inspiracji i jak porządkować pojawiające się pomysły. Następnym krokiem będzie tworzenie zagadek i map.

Efekty prac poznamy latem przyszłego roku. Tymczasem, o samym projekcie i jego uczestnikach poczytać można na stronie www.baltow.questing.pl
 

Projekt „Bałtów – polską stolicą QUESTINGU” współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2010.