plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Artvimed partnerem merytorycznym akcji „TATA. Najważniejsze słowo dla mężczyzny”

- Nie zastanawialiśmy się długo nad decyzją o wsparciu kampanii, która w swoich założeniach dąży do przełamania szkodliwych stereotypów – mówi dr n. med. Bartosz Chrostowski, kierownik Centrum Artvimed. - Przyjmuje się, że za niepłodność w takim samym stopniu jak kobieta, odpowiada również mężczyzna. Problemy z płodnością są dość częste i dotyczą około 8% populacji, czyli 1 pary na 12. Stąd tak ważnym jest, aby uświadomić społeczeństwu, że badaniu poddawać się powinny obie strony, a samym mężczyznom – że badanie to nie wstyd!

- Niestety wciąż niepłodność w Polsce zbyt często uważana jest za temat tabu, zwłaszcza jeśli mowa o niepłodności męskiej – dodaje dr Monika Bargiel-Dyga, psycholog pracująca z parami dotkniętymi problemem niepłodności. – Tymczasem rozpoznanie niepłodności naprawdę nie jest niczym wstydliwym. Ludzki układ rozrodczy, zarówno męski, jak i żeński jest niezwykle delikatny i łatwo podlega niekorzystnym wpływom czynników obecnych w naszym otoczeniu. Dlatego tak ważna jest rola badań obojga partnerów i świadomość, że niepłodność to nie tylko problem kobiet.

W ramach wsparcia Kampanii Artvimed przeprowadzi 70 bezpłatnych badań nasienia, których uzupełnieniem będzie specjalistyczna konsultacja wyników. Na badania można zapisywać się od 13 września br. Wystarczy w poniedziałek lub środę w godz. 10.00-17.00 zadzwonić pod numer tel.: 12 661 30 30 i potwierdzić swoją decyzję hasłem „Nasz Bocian”. Badania będą przeprowadzane w Klinice na ul. Legendy 3 lok 1 w Krakowie (wejście od ul. Na Błonie).

Kampania „TATA. Najważniejsze słowo dla mężczyzny” obejmie w sumie 11 miast Polski. Łącznie wykonanych zostanie ponad 1000 badań. Patronat Honorowy nad kampanią objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Polski Komitet Olimpijski. Ambasadorami akcji zostali Rafał Królikowski, Przemysław Saleta oraz Radosław Brzózka. Swojego wsparcia udzieliła również Reprezentacja Artystów Polskich.

Pełna lista klinik wspierających projekt dostępna jest na stronie www.nasz-bocian.pl. Na stronie www.artvimed.pl można obejrzeć m.in. spot filmowy, radiowy, plakat oraz baner reklamowy akcji. Szczegółowe materiały dotyczącej samej akcji otrzymają Państwo ze strony Naszego Bociana.