plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

test

Anna Popek ambasadorką akcji promującej zdrowe śniadania

Anna_Popek

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jednak według badania CBOS[1] co piąty Polak z niego rezygnuje, a także nie przygotowuje zdrowej przekąski dla swoich dzieci do szkoły. To właśnie z myślą o zabieganych rodzicach ruszył ogólnopolski program edukacyjny „Śniadaniowa Klasa”, którego ambasadorką została znana dziennikarka, mama dwójki dzieci – Anna Popek.

Korzyści z codziennego jedzenia śniadania jest bez liku: dodaje ono energii, zmniejsza ryzyko podatności na stres, poprawia nastrój i koncentrację oraz pomaga utrzymać dobrą kondycję i stałą wagę. Natomiast dzieci, które spożywają śniadania, nie tylko osiągają lepsze wyniki w nauce, ale także się lepiej zachowują.

Kiedy myślę o  śniadaniu, zawsze widzę moją rodzinę siedzącą  wokół stołu, lekki poranny rozgardiasz, rozstawione kubki z herbatą, chleb w koszyczku oraz pełnowartościowe produkty, które dostarczą energii na cały dzień – mówi Anna Popek, dziennikarka, mama dwójki dzieciAle śniadanie to przede wszystkim ważny moment w ciągu  dnia –  czas rozmowy, czerpania radości  z tego, że możemy być razem. Takie wspólne, rodzinne śniadanie pozytywnie nastraja na cały dzień!

Ogólnopolski program edukacyjny „Śniadaniowa Klasa” promuje prawidłowe zasady zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania (w tym drugiego śniadania), jako podstawowego posiłku w ciągu dnia.

W ramach akcji odbędą się spotkania z dietetykami dla rodziców, warsztaty kulinarne dla dzieci oraz konkursy dla uczniów szkół podstawowych i rodziców. Jednym z elementów „Śniadaniowej Klasy” jest specjalny program edukacyjno-sportowy – „Śniadaniowa Drużyna” skierowany do 10 wybranych uczniowskich klubów koszykówki dziewczęcej z Polski. Program polega na objęciu opieką dietetyczną zawodniczek, w tym m.in. ułożeniu specjalnej diety dostosowanej do potrzeb sportowców oraz konsultacji dietetycznych. Zwieńczeniem programu „Śniadaniowa Drużyna” będzie Pierwszy Turniej Śniadaniowej Klasy, czyli rozgrywki między „śniadaniowymi drużynami”, który odbędzie się na początku grudnia w Sosnowcu.

Pragniemy przypomnieć Polakom, o co tak naprawdę chodzi w racjonalnym odżywianiu – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, specjalista z Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”, organizator akcji – Wierzymy, że dobre nawyki żywieniowe wpajane  nam w dzieciństwie naturalnie przenosimy w dorosłe życie. Dlatego tak ważna jest edukacja już od najmłodszych lat. Warto pamiętać, że regularne spożywanie śniadań to najlepsza inwestycja w nasze zdrowie!

Więcej informacji o programie „Śniadaniowa Klasa” na www.sniadaniowaklasa.pl.


[1] Badania „Zachowania i nawyki żywieniowe Polaków” przeprowadzone przez Centrum Badań Opinii Społecznej w 2010 r