plane

Blog

test

5 wzorów na udany świąteczny prezent

Casio- fx-350es_plus

Ostatnie tygodnie przed świętami to czas kiedy w głowach milionów ludzi pojawia się krótkie pytanie: „Co kupić jej/jemu pod choinkę?”. W zależności od tego, kto będzie obdarowanym, na liście potencjalnych kandydatów mogą znaleźć się książki, gry, konsole, swetry czy tradycyjnie już… skarpety.

 Okazuje się, iż do tej listy można dopisać także kalkulator. Urządzenie to już od dawna nie przypomina swych szarych, kwadratowych i nieporęcznych przodków. Współczesne kalkulatory to minikomputery, niektóre z nich układem klawiszy, wielością funkcji przypominają smarftony. Ich przewagą nad innymi technologicznymi produktami jest to, iż mogą służyć swojemu właścicielowi przez kilka lat i nie wymagają żadnych dodatkowych ulepszeń. Część z nich umożliwia także pisanie własnych aplikacji, transfer zdjęć oraz grę w hity lat 90-tych jak Doom czy Wolfenstein 3d.

 Przygotowaliśmy listę modeli, które z powodzeniem mogą stać się nieocenioną pomocą naukową dla ucznia podstawówki, gimnazjum, liceum, a także studenta.

 Casio Fx-CG20

Mimo, iż niemal do złudzenia przypomina smartfona, to nadal pozostaje kalkulatorem, który z powodzeniem poradzi sobie z naukowymi wyzwaniami jakie pojawiają się w gimnazjum, liceum i na studiach.  To co łączy go z współczesnymi telefonami komórkowymi, to kolorowy wyświetlacz, wielokierunkowy klawisz oraz intuicyjny interfejs, który przypomina ten z  systemów Android czy iOS. Dodatkowo kalkulator umożliwia ładowanie zdjęć, które następnie można wykorzystać do opisywania wykresów i funkcji.

Fx-CG20 posiada m.in. naturalny zapis działań, matematycznych, funkcje kopiowania i wklejania zapisów oraz możliwość dodawania notatek inżynieryjnych, a także ponad 20 innych narzędzi.

 Cena: 529-800 zł

 

Casio ClassPad 330

To potężna maszyna obliczeniowa z dużym dotykowym ekranem, której interfejs działa analogicznie jak pulpit w klasycznym komputerze. Casio ClassPad 330 pozwala obliczać specjalistyczne funkcje jak: transformaty Laplace`a – Fouriera czy funkcje dwóch zmiennych w postaci parametrycznej.

Kalkulator wyposażono w system obliczeń algebraicznych (symbolicznych) CAS, dzięki czemu idealnie nadaje się na studia wyższe, szczególnie na kierunkach inżynieryjnych. ClassPad 330 umożliwia tworzenie wykresów przestrzennych, rysowanie figur,  ich animację oraz analizę, a także posiada ponad tysiąc innych funkcji.

Podobnie jak na smarftony, tak i na ClassPada dostępne są aplikacje, które m.in. pozwalają tworzyć programy, wymieniać dane z innym kalkulatorem bądź PC, wykonywać skomplikowane obliczenia finansowe czy operacje na ciągach liczbowych. Kalkulator wyposażony jest również w prosty program służący do przygotowywania prezentacji, które następnie mogą zostać przedstawione na tablicy interaktywnej.

 Cena: 699-983 zł

 

Casio FX-350ES

FX-350ES to nowa wersja popularnego kalkulatora szkolnego. Posiada 252 funkcje, które dobrano w ten sposób, by kalkulator był najbardziej przydany dla  uczniów gimnazjum i liceum. W modelu tym zastosowano możliwość naturalnego zapisu działań matematycznych. Dzięki temu działania czy wzory na kalkulatorze wyglądają identycznie jak na tablicy lub w podręczniku. Dodatkowo został on wyposażony w szereg funkcji, które do tej pory były zarezerwowane wyłącznie dla kalkulatorów graficznych – np. obliczanie logarytmu o dowolnej podstawie oraz możliwości tworzenia tablicy funkcji.

 Cena: 44,98-69,90 zł

 

Casio-991ES Plus

Kalkulator ten stworzono  z myślą o studentach. Podobnie jak w modelu FX-350 Plus, tak i tutaj użytkownik ma możliwość naturalnego zapisu działań. Różnica między tymi modelami polega m.in. na liczbie funkcji obliczeniowych. Model FX-991ES posiada ich 417, są to miedzy innymi: zaawansowana statystyka i regresja oraz binarny, ósemkowy oraz szesnastkowy system liczbowy. Dodatkowo FX-991ES dzięki podwójnemu zasilaniu (bateria słoneczna i klasyczna) jest swoistym perpetuum mobile wśród kalkulatorów.

 Cena: 72,89-139,00 zł

 

Casio LC-401LV

Ten ważący 68g kieszonkowy kalkulator zaprojektowano z myślą o uczniach szkoły podstawowej. LC-401LV poza wykonywaniem podstawowych działań, umożliwia obliczanie pierwiastków kwadratowych oraz procentów.  By dodatkowo zabezpieczyć go przed ewentualnymi uszkodzeniami został wyposażony w specjalną ochronną klapkę. Jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej i różowej.

 Cena: 35 zł