plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

10 000 złotych za film o matematyce

„Matma mnie kręci” to jedyny konkurs w Polsce, który poprzez nietypowe połączenie filmu i matematyki promuje „królową nauk” wśród młodych ludzi. Zadaniem biorących udział w konkursie jest nakręcenie krótkiego filmu (max 3 minuty) o matematyce. Scenariusz i wykonanie są dowolne.

Myślę, że po trzech edycjach możemy powiedzieć, iż z roku na rok poziom nadsyłanych filmów i zainteresowanie nimi wzrasta. Powstają coraz ciekawsze historie, nietuzinkowe zdjęcia, a nawet autorskie ścieżki dźwiękowe i efekty specjalne. Często najciekawsze produkcje przygotowują 2-3 osobowe zespoły filmowców amatorów, którzy w takim samym stopniu co kinem, pasjonują się matematyką – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca konkursu.

Dotychczasowe edycje zgromadziły łącznie 250 filmów, które w serwisie You Tube, obejrzano ponad milion razy. W listopadzie 2010 roku, kanał konkursowy był najpopularniejszym polskim kanałem w serwisie, a drugim w kategorii „kanał edukacyjny” na świecie.

Patronat nad tegoroczną edycją, pierwszy raz w jego historii, objęła Minister Edukacji Narodowej.

Cieszy nas, że panią Minister Hall zainteresował nasz konkurs. To wyraźny sygnał, że władze coraz bardziej dostrzegają zalety nietypowych form promocji nauki w Polsce, których w naszym kraju jest coraz więcej – komentuje Tomczak.

Aby wziąć udział w konkursie „Matma mnie kręci”, należy zarejestrować się na stronie www.kalkulatory.pl i do 2 listopada przesłać swój film. Na filmy konkursowe internauci będą mogli głosować do początku grudnia.

Następnie jury, w skład którego wchodzą matematycy i filmowcy, na podstawie ich popularności i ocen zgłoszonych projektów (przeliczanych w oparciu o specjalny algorytm) wybierze zwycięzców tegorocznej edycji. Jurorzy będą oceniali filmy według 5 kryteriów: pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki.

Laureat tegorocznego konkursu otrzyma 10 tys. złotych, a zdobywcy kolejnych miejsc: szybkostrzelny aparat Casio Exilim FH25 oraz kalkulator graficzny Casio ClassPad 330.
Organizatorzy nie zapomnieli również o nauczycielach matematyki. Wskazany przez laureata pedagog otrzyma „Nagrodę Mistrza” czyli projektor multimedialny oraz kalkulator graficzny.

Szczegóły dotyczące IV edycji konkursu „Matma mnie kręci” można znaleźć na www.kalkulatory.pl