plane

Blog

test

10 000 złotych w 3 minuty

Logo_Matma_Mnie_Kreci

Jeszcze do 2 listopada można nadsyłać filmy na konkurs „Matma mnie kręci IV”, w którym główną nagrodą jest 10 000 złotych. Najlepsze produkcje, które przejdą do ścisłego finału, wybiorą internauci.

 Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie www.kalkulatory.pl i przesłać swój film o matematyce. Materiał, który zostanie zgłoszony do konkursu, może być nakręcony w dowolnej technice i powinien trwać co najmniej minutę, lecz nie dłużej niż trzy.

 Na filmy konkursowe internauci będą głosować przez cały listopad. Głosy użytkowników, jak przystało na konkurs filmowo-matematyczny, będą liczone według unikalnego algorytmu, który uwzględnia nie tylko popularność materiału, ale także jego wartość artystyczną.

 Algorytm ma za zadanie, zwiększyć szanse tych filmów, które mimo ciekawego pomysłu czy wykonania, nie zdobyły takiej popularności jak inne materiały. Z drugiej strony dzięki algorytmowi, unikamy sytuacji kiedy jedynym wyznacznikiem jakości prac jest ich popularność – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. Oczywiście wszystkich uczestników konkursu, gorąco zachęcamy do promocji swoich filmów na przykład w portalach społecznościowych – dodaje Tomczak.

 Najlepsze filmy przejdą do ścisłego finału, spośród których jury wybierze tegorocznego zwycięzcę „Matma mnie kręci”, który otrzyma nagrodę w postaci 10 000 złotych.