plane

Blog

test

„HORYZONTY INWESTYCYJNE – perspektywy i kierunki rozwoju”

satus_logo

W dniach 18-19 maja 2012, w Krakowie, odbyło się Forum Inwestycyjne Satus pt. „HORYZONTY INWESTYCYJNE – perspektywy i kierunki rozwoju”. W Krakowie spotkali się polscy i zagraniczni Eksperci oraz ok. stu Inwestorów z całej  Polski, aby porozmawiać na temat przyszłości branży internetowej oraz możliwości inwestycyjnych w jej obrębie.Forum rozpoczął Wawrzyniec Smoczyński, współautor  opracowania „Trzęsienia kapitalizmu” i kierownik działu zagranicznego „Polityki” wykładem na temat „Publicystycznego spojrzenia na kapitalizm”. Przedstawiona analiza była równocześnie wstępem do dalszej wymiany poglądów w trakcie panelu dyskusyjnego i dyskusji w kuluarach.

Kolejnym etapem była debata przedstawicieli największych graczy internetowych (m.in. WP.pl i Agora) oraz ekspertów z instytucji naukowo – badawczych na temat prognoz wpływu internetu na gospodarkę w najbliższej dekadzie. Motorem do tych dyskusji  był raport „Konsument XXI wieku – Wpływ internetu na gospodarkę”, który powstał na początku maja, w oparciu o badania i analizy przeprowadzane przez ostatnie 3 lata na świecie (http://satus.pl/upload/files/raport_22052012.pdf).

W drugiej części Forum, uczestnicy konferencji zapoznali się z wyselekcjonowanymi innowacyjnymi projektami oraz wzięli udział w cyklu mikroinwestycji. „Podczas czterech godzin prezentacji dokonano 17 deklaracji transakcji w 7 zaprezentowanych projektów na łączną kwotę ok. 3,5 mln PLN – podsumowuje prezes Satus Venture Krzysztof Bełech. – Kwota jest imponująca, a biorąc pod uwagę, że jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce – daje podstawy sądzić, że mikroinwestycje przyjmą się szeroko w kolejnych edycjach.”

W drugim dniu uwaga Gości Forum skupiła się na startupach oraz bezpośrednich spotkaniach między przedsiębiorcami, a potencjalnymi inwestorami. Wykłady polskich i zagranicznych Ekspertów (m.in. Alex Barrera i Rafał Han) przybliżyły młodym przedsiębiorcom doświadczenia innych tego typu firm na rynku USA, Hiszpanii i Polski zwracając uwagę na kluczowe aspekty zarządzania młodą firmą i najczęściej popełniane błędy.

Kolejne Forum, na które serdecznie Państwa zapraszamy, odbędzie się już na przełomie października/listopada 2012 roku.

—————————————————–
Forum Inwestycyjne SATUS to prestiżowa impreza, będąca odpowiedzią na oczekiwania związane z potrzebą ciągłego poszerzania wiedzy i kontaktów, a także wymiany doświadczeń między ludźmi biznesu. Stwarza platformę porozumienia oraz możliwość nawiązania pierwszych ważnych relacji biznesowych między startującymi przedsiębiorcami a potencjalnymi inwestorami. To miejsce i znakomita okazja na zawarcie dużych transakcji.
Prezentacje przedstawiły takie firmy jak: Event B2B, Centrum Monitorowania Opinii Internautów, Sales Market, Ekoautonomia, DuckieDeck, Oceanaria3D, Synergian, Promanus, iPlacement, dotOne Sp. z o.o., Jawa Pick Sp. z o.o., Lingapp Sp. z o.o., ISTV Media Sp. z o.o.

O SATUS Venture (www.satus.pl) – powstała w 2005 roku Grupa podmiotów zarządzających funduszami seed i venture capital. Wspólnie z instytutami naukowo-badawczymi w Polsce SATUS powołał fundusze zalążkowe realizujące preinkubację innowacyjnych pomysłów inwestycyjnych – JCI Venture Sp. z o.o., Akcelerator Innowacji NOT Sp. z o.o. oraz Fundusz Zalążkowy KPT Sp. zo.o. SATUS powołał również nowy fundusz Venture Capital, do którego zaprosił elitarne grono inwestorów z Sieci Inwestorów Prywatnych SATUS, a także nawiązał współpracę z Centrum Innowacji Akcelerator Technologii Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego.